ייעוץ אסטרטגי

ההצלחה שלכם, המשימה שלי!

האם תהיתם פעם כיצד ייתכן שישנן חברות אשר מצליחות לפרוץ דרך ולהשיג תוצאות טובות יותר מאחרות? התשובה לשאלה הזו טמונה כולה באסטרטגיה.
 אסטרטגיה היא למעשה תוכנית פעולה לטווח הארוך, אשר מטרתה לסייע לעסק להשיג את התשוקות, החלומות והמטרות שהוא מציב לעצמו.
 במסגרת של תהליך פיתוח אסטרטגי אנו לוקחים צעד אחורה מהפעילות היומיומית של העסק כדי לנסות ולספק מענה לשאלות הגדולות יותר, שאלות כדוגמת מהי המטרה של העסק? מהם הערכים שמנחים אותו במסגרת הפעילות? מדוע שלקוחות יבחרו בו על פני המתחרים וכמובן מדוע שעובדים יגיעו בכל בוקר לעבודה מצוידים בתשוקה ומחויבות להצלחה.

 בשורה התחתונה אסטרטגיה עסקית היא צירוף של כל ההחלטות הנלקחות על ידי העסק במטרה להשיג את המטרות שלו ולהבטיח עמדה תחרותית בשוק. מפת דרכים שמתווה עבורנו את הדרך אל עבר המטרות הנחשקות מבחינתנו.
 אז כיצד נבנה עבורכם אסטרטגיה מנצחת? כל מטרה מושגת על ידי צעדים קטנים והצעד הראשון שלנו יהיה בפגישה, במסגרתה ננסה להבין ביחד מהן יכולות הליבה של העסק? האם יש לו בידול? ונבנה ביחד מודל שיספק לנו התבוננות ממוקדת בנקודות החוזקה והחולשה של העסק אל מול האיומים וההזדמנויות.
  הצעד הבא יהיה לגבש תוכנית אסטרטגית ולגבש סביבה את כל מי שעובד בעסק ומשם נמשיך קדימה תוך כדי עמידה באבני הדרך שהתוכנית מציבה בפנינו

אנו נתמודד עם שלוש שאלות  מרכזיות :

החזון העסקי

מהי המטרה המרכזית של העסק? להיכן הוא שואף להגיע?

הצהרת המשימה

כיצד העסק מייצר ערך עבור הלקוחות, העובדים ובעלי העניין.

ערכים

במה אתם מאמינים ועל מה לא תוותרו בדרך?

מספרים שאם אתם רוצים להגיע מהר עליכם לצעוד לבד, אני מציע לכם ללכת ביחד ולהגיע רחוק וזו בדיוק מהותה של אסטרטגיה. אין קיצורי דרך להצלחה ולא נכון לעבוד מבלי שיש מולנו תוכנית מסודרת.
אני  מביא עימי ניסיון רב שנים של ליווי עסקי ליזמים בתחילת דרכם לצד עבודה מול חברות גדולות במשק. תהליך הליווי והייעוץ העסקי כולל מרכיבים שונים ובהם פיתוח אסטרטגיה, חזון וערכים, פיתוח וניהול עובדים ותהליכים, שיווק ופרסום, ניהול תהליכי שינוי במידת הצורך לשם התאמת העסק לסביבה העסקית ועוד'.

לקוחות שלי

יואל סולם כבר שנים מעורב משמעותית בכל חלום שלי. בדרכו הייחודית הופך כל חלום למציאות באמצעות הגיון ,דרך ואסטרטגיה .
לא חולמת בלעדיך. 

עידן רגף

יזמית ומייסדת מאמאשיק

 לאורך פעילותנו המשותפת מפגין יואל חשיבה אסטרטגית מבדלת שנתמכת ביכולות ניהוליות ושיווקיות שאין לי ספק שיסייעו לכל עסק להשיג את המטרות והיעדים שהציב לעצמו .

נאוה קול

המכללה למקצועות היופי נאוה קולאז

הידע המקצועי שלך הוא נכס לכל ארגון שיבחר בך. הראיה המיוחדת שלך, ההבנה של צרכי הארגון והדיוק של האסטרטגיה הופכים את הארגון למקצועי וממוקד יותר

עפרה אברמוביץ

מייסדת ויו"ר ליגת מאמאנט

לאורך שנים למדתי מתפיסתו המרחבית של יואל בהבנת שווקים אחרים בעולם, במידע ובמסר פשוט. ד"ר יואל סולם הוא מנטור אמיתי לדרך מאתגרת בתחרות של היום"

פואד ח'יר

סבתא ג'מילה

עבורי הוא רובין שארמה הישראלי, ליואל יש את היכולת למקד בזמן קצר את הפעילות העסקית ומשם לייצר מפת דרכים ותוכנית פעולה שמובילה את העסק לעמידה ביעדים.

ליז בן שושן

ליזבנשו

דילוג לתוכן