ספרים שכתבתי

שנה: 2016

יזמות

יזמות היא מילה שאולי מפחידה רבים מאתנו וגורמת לנו לדחוק את הניצוץ הזה שנמצא בתוכנו, אך מסרב לפרוץ. איך בעצם מתחילים ליטול יוזמה ולצאת לדרך, להגשים חלומות ששוכנים בתוך כל אחד מאתנו?
 הספר מתאר את דרכם של עשרה יזמים בישראל ומאפשר הצצה אמיתית אל עולמם האישי של כל אחד מהם במטרה להניע אתכם להגשים את החלום שלכם.
יואל סולם: "מצאתי לנכון לכתוב ספר על יזמות מתוך צורך שאותו זיהיתי מהשטח. הבנתי שאנשים מפחדים ליזום כי יש להם סוג של חסם . כשהייתי שותף לכתיבת הספר הראשון, והשלישי שלי, היה מדובר בפרוייקט שטרם נעשה בישראל והעובדה שהספר מכר את כל העותקים אוששה את הרצון הקיים . לכן בחרתי לכתוב ספר חדש שיספק מקור השראה ויניע יזמות".

 הספר מביא את סיפורם של עשרה יזמים בולטים בישראל:

רני רהב – בעל חברת היחסי ציבור המובילה בישראל.

ינקו מרגלית – מיזמי ההייטק המובילים במדינה.

אבי כץ – היזם שעומד מאחורי המהפכה החברתית שיצרה קופיקס.

דן שקל – היזם שהפך את וודקה "ואן גוך" לוודקה הסופר פרימיום הנמכרת בישראל.
ערן חמו – הבעלים של אלוקל.  

נאוה קול – המייסדת והבעלים של בית הספר הגדול בישראל למקצועות יופי.

עפרה אברמוביץ – היזמת שהקימה את פרוייקט יזמות הספורט החברתית הגדולה בישראל, מאמאנט.

גלית מלכין – מעצבת האופנה והיזמת שהקימה את מותג ההלבשה "גליתה".

האחים שמו – האחים שעומדים מאחורי אחת הקונדטוריות המובילות בישראל.

ג'אדה זועבי – היזמת שהקימה את אתר "בוקרא", ששינה את השיח בחברה הערבית.

הוצאת סטימצקי החממה הספרותית
שנה: 2013

איך לעשות כסף בנדל"ן - המדריך להשקעה בנדל"ן

"שוק הנדל"ן הוא עולם מרתק וצבעוני, אך הוא גם מורכב. מוכרחים לקחת סיכונים, אך יחד עם זאת חשוב לא פחות ללמוד מניסיונם של אחרים. כשקראתי את ספרם של רועי שווץ ויואל סולם נזכרתי בהחלטה שקבלתי לפני כעשור, לשקם את העיר התחתית של חיפה ולהקים את קמפוס הנמל. המהלך זכה בשעתו לתגובות שנעו בין הרמת גבה לזלזול, אמרו שאני משוגע. אך לתפקיד ראש העיר, הבאתי גם את ניסיוני כעורך דין בתחום הנדל"ן והמהלך הצליח מעל למשוער. בספר זה, הפורש בפני הקורא בשפה קולחת את האפשרויות השונות הגלומות בתחום, מעניקים הכותבים טיפים חיוניים לרכישת נכסים והשקעה בנדל"ן – גם למי שרואה בכך יעוד, וגם למי שמבקש ליצור לעצמו הכנסה נוספת" 

יונה יהב, ראש עיריית חיפה.  

המחברים לוקחים את הקורא למסע בעולם הנדל"ן, בדרך להשגת מטרתו. אם אתם חושבים מ"חוץ לקופסה", מעוניינים לצאת מ"אזורי הנוחות" שלכם, למנף את מצבכם הכלכלי ולבנות לעצמכם ביטחון באמצעות שוק הנדל"ן זהו הספר עבורכם.

כן השתתפו בכתיבת הספר :
עו"ד רווית סיני בוכלנדר , מתמחה במקרקעין מומחית בעסקאות תמ"א 38.
מר דן קצ'נבסקי , סמנכ"ל חברת "מיטב השקעות" ומנהל "מרכז פישמן וכלכלית ירושלים למימון, יזמות ונדל"ן"

הוצאת סטימצקי החממה הספרותית
שנה: 2013

להתחיל בקטן ולהצליח בגדול - סיפורה של היזמות בישראל

הספר "להתחיל בקטן ולהצליח בגדול" סיפורה של היזמות בישראל מתאר את סיפורי ההצלחה של תשעה יזמים מובילים אשר הצליחו להקים אימפריות בעשר אצבעותיהם.
בספר הקדמה שמציגה בפני הקורא את ההיסטוריה והשורשים של היזמות בעולם ובארץ ולאחר מכן מתוארים סיפורי ההצלחה של דב מורן (ממציא הדיסק און קי), רונן נמני (הבעלים של קבוצת קפה קפה), סבתא ג'מילה (סיפור ההצלחה המופלא של הדרוזית הראשונה שפרצה את המסגרות החברתיות), השף חיים כהן, חלי ממן (מלכת קבוצות ההרזייה), פרופ' רפי ביאר (מהיזמים הרפואיים הבולטים במדינה), גלית לוי (מעצבת האופנה שזכתה להצלחה עולמית), שושי ואיציק אורן (רשת שילב וענקית הצעצועים tinylove), רמי לוי (הדמות ששינתה את ענף הקמעונאות).

הוצאה: הוצאת דורון ספרים
שנה: 2010

26 טעויות בניהול השיווק - אל תעשה ותצליח

הספר מיועד לבעלי עסקים קטנים ובינוניים, במטרה להקנות הבנה טובה יותר של ממדים בעלי חשיבות מכרעת בעולם השיווק. הייחוד של הספר הוא בחיבורם של שני עולמות תוכן, עולם השיווק ועולם התרבות הארגונית, מתוך כוונה להביא את השילוב הנכון שיסייע בהתמודדות בדרך אל ההצלחה.

בין ממליצי הספר ניתן למצוא את נועם לניר, יו"ר בבילון, שכתב "כל חיי אני טוען כי הצלחה עסקית, ומנגד כישלון עסקי, נובעים מאיכות הניהול והחלטות נכונות בדילמות הבסיסיות ביותר. יש להקפיד על הדברים הפשוטים ביותר. הספר סוקר רבות מאותן דילמות בצורה תמציתית ובהירה ומציע דרכי התמודדות המתאימות לכל איש. זה הוא ספר חשוב משום פשטותו וישירותו המתאימים לכל איש עסקים מתחיל כמו גם מנוסה".

בין פרקי הספר ניתן למצוא את הפרקים הבאים: אפשר לפעול גם ללא אסטרטגיה, לא מעניין אותי מה קורה אצל המתחרים, שירות ללא חיוך, צרו חוויה ללקוח, אנחנו אוהבים לגוון בגרפיקה ועוד.

הוצאה: הוצאת דורון ספרים
2011

מרעיון מוצלח לעסק מצליח - המדריך להקמת עסק מוצלח

ספר זה מהווה פרויקט ראשוני וחדשני מסוגו והוא מאגד בתוכו אוסף של מאמרים שנכתבו על ידי 20 מומחים מובילים מעולם העסקים, הפרויקט הינו סנונית ראשונה בפעילותו של המרכז הישראלי למצוינות עסקית (ע"ר).

בספר תוכלו לקרוא, בין היתר, על החשיבות הרבה של בניית תוכנית עבודה, על חשיבות מתן שירות איכותי, על חשיבותה של יצירתיות והעזה וכן תקבלו טיפים רבים שיוכלו לקדם עבורכם מצוינות עסקית שתוביל להצלחה, החל משלב גיבוש הרעיון העסקי ועד ליישומו בפועל.

בין המומחים שהשתתפו בספר ניתן למצוא את איילת פדה גולדשטיין, ד"ר ברכה קליין תאיר, יואל סולם, רן בר-עם, מוטי בלאו, יוסי וקס, נאוה שלו, שירית בן ישראל, עדי פלאוט, עו"ד סטיבן קנטור, עו"ד חן ואיילת שטיין ואחרים.

דילוג לתוכן