תוכן שיווקי הוא הסוד שמקדם את האתר שלכם וחושף אותו להרבה יותר לקוחות

מוזמנים לשתף ב

תוכן שיווקי הפך בשנים האחרונות לכלי המכירות החשוב והמוביל ביותר בעולם, אך מדוע חשוב כל כך להשקיע בו? בשנת 2020 גדל נפח הגלישה של הישראלים פי חמש, בעיקר כתוצאה מהקורונה. אחת הסיבות המרכזיות היא העובדה שהישראלים קנו יותר באונליין, אחת הדוגמאות לכך היא שבשנה זו כמיליון ישראלים מעל גיל 18 ביצעו בפעם הראשונה רכישה מקוונת והצהירו כי הם עתידים להמשיך בכך.

הישראלים גולשים יותר ורוכשים יותר בכל שנה שחולפת, חברות מובילות ועסקים מהארץ ומהעולם מנסות להתחרות על כספם של הלקוחות ולכן בעידן שבו ישנה לא מעט תחרות חייבים למצוא פיתרון שיסייע לבלוט אל מול המתחרים. הגיע הזמן שתבינו כי הדרך היחידה שיכולה לסייע לכם לבלוט היא באמצעות כתיבת תוכן שיווקי שידע לייצר סקרנות וימשוך יותר לקוחות פוטנציאלים.

כתיבה שיווקית הפכה לאחד מהכלים המרכזיים בהם משקיעות החברות הגדולות בעולם ובארץ, מתוך ההבנה שתוכן שיווקי מסייע לקידום אורגני של אתר האינטרנט ויכול לקדם אותו לדף התוצאות הראשון שמבצע לקוח שמחפש שירות או מוצר. כאשר אנו כלקוחות מחפשים אחר שירות או מוצר, סביר להניח שלא נחפש מעבר לדף התוצאות הראשון או השני במקסימום ולכן עסקים שנמצאים מדף החיפוש השני והלאה אינם נחשפים ללקוחות פוטנציאלים ומפסידים את היתרון הגדול שמספק להם האינטרנט. 

בעידן השיווק הדיגיטלי אבד הקשר הרגשי והאישי שבין עסקים ללקוחות, השיווק הפך להיות מכני ולפנות למכנה המשותף הרחב מתוך מטרה לדוג כמה שיותר לקוחות. כיום אנחנו יודעים שהדבר אינו נכון, תוכן שיווקי מנצח נכתב כיום רק לאחר הבנה של הסיבות שהובילו לפתיחת העסק, הערכים שבהם העסק מאמין וכד'. בדרך זו אנחנו מנסים לייצר חיבור רגשי בין הפתרונות שאנו משווקים או מכירות ללקוחות. לקוחות כיום יודעים לזהות בצורה די טובה את הסיבות שמונעות מהם להתקדם או להשיג איכות חיים גבוהה יותר. התפקיד שלנו הוא להתחבר לאותם לקוחות, להבין מה מניע אותם ולייצר בהתאם לכך תוכן שיווקי שידע לגעת בנקודות הכי רגישות וסייע ללקוח להזדהות עם העסק שלנו.

נקודה חשובה נוספת הינה העובדה שכתיבת תוכן דורשת מאיתנו לחשוב כפי שהלקוח חושב ולראות כאילו אנו מתבוננים דרך עיניו של הלקוח. כתיבת תוכן שיווקי מוצלח שיקדם את האתר שלכם צריכה לחזות מראש את השאלות שאותן יקליד הלקוח הפוטנציאלי בשורת החיפוש בגוגל. ברגע שנצליח לחזות את השאלות נוכל לייצר תוכן שמספק מענה ישיר לשאלות אלה ובכך למעשה נייצר הלימה מוחלטת שתטיס את אתר האינטרנט שלכם קדימה.

בואו נסכם את הדברים החשובים שיש לעשות בעת כתיבת תוכן שיווקי:

  1. הבנת העסק שאותו יש לקדם.
  2. איתור קהל הלקוחות הפוטנציאלים.
  3. חשיבה מקדימה על שאלות החיפוש שיקלידו הגולשים.
  4. מתן מענה לשאלות וכתיבה המייצרת רגש וחיבור אל הגולש.

אחד הדברים החשובים ביותר שעליכם להבין הוא שגוגל יאהב את האתר שלכם רק לאחר שהגולשים יאהבו אותו, יגלשו אליו ויבקרו בו. ככל שהאתר שלכם ייחשף ליותר ביקורים מצד גולשים כך גוגל תדחוף אותו מעלה מעלה בדפי החיפוש, כאשר המטרה שלכם צריכה להיות הופעה בדף החיפוש הראשון, מקסימום בשני.

 

תחומי התמחות

כתיבה שיווקית

תוכן שיווקי איכותי בונה מערכות יחסים ואמון מול לקוחות ובכך הופך מגדיל את המכירות של העסק!

ייעוץ אסטרטגי

האם תהיתם פעם כיצד ייתכן שישנן חברות אשר מצליחות לפרוץ דרך ולהשיג תוצאות טובות יותר מאחרות? התשובה לשאלה הזו טמונה כולה באסטרטגיה.

הרצאות אורח

ד"ר יואל סולם, מרצה בכיר בעל ניסיון עשיר של למעלה מעשור בייעוץ לארגונים ועסקים ובהרצאות במגוון נרחב של מכללות לתחומי הניהול, השיווק והיזמות.

הספרים שכתבתי

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן