מאמרי קידום הם הדרך הנכונה והבטוחה לחשיפת העסק שלכם בפני לקוחות פוטנציאלים

מוזמנים לשתף ב

במשך שנים רבות ישנו ויכוח הנוגע לדרך הנכונה והבטוחה יותר לקידום העסק ברשת האינטרנט. מה ההבדלים בין קידום אורגני לקידום ממומן וכיצד מאמרי קידום משחקים תפקיד מרכזי בחשיפה שלכם בפני לקוחות פוטנציאלים? שווה לכם להקדיש כמה דקות שיכולות לשנות את עתיד העסק שלכם.

קידום אורגני או קידום ממומן? מהי השיטה העדיפה
הלקוחות כיום חכמים יותר מאי פעם, בלא מעט מקרים הם מגיעים לעסק שלכם לאחר שקראו ובדקו כל דבר אפשרי ומחזיקים בנתונים ולכן אל תנסו להתחכם. העולם מתקדם, גוגל הוא מנוע החיפוש שבו העסק שלכם חייב להופיע ואת זה תוכלו לעשות רק באמצעות קידום מתמשך כאשר הבחירה שלכם היא בין קידום אורגני וקידום ממומן. השאלה היא איזה מהקידומים יכולים לסייע לעסק שלכם יותר? כדאי שננסה להבין את שתי שיטות הקידום על מנת שנוכל לקבל את התשובה הנכונה.

קידום ממומן מתבסס על מימון של מודעות פרסומת המופיעות בחלק העליון והתחתון של עמודי החיפוש בגוגל, הקידום הממומן מתבסס על התאמת מודעות למילות מפתח וקידומן בהתאם לתקציב שאותו בוחר בעל העסק. היתרון של קידום זה הוא הופעה וחשיפה בראשית הדף אך החיסרון התקציבי הוא גדול יותר, שכן ברגע שמסתיים התקציב שאותו בחרתם או שמישהו מהמתחרים שלכם בחר להשקיע יותר כסף אתם פשוט נעלמים והלקוחות לא יחשפו לעסק שלכם. קידום אורגני לעומת זאת מתבסס על כתיבת תכנים והעלאתם לאתר האינטרנט שלכם, בדרך זו ובהתאם לרלוונטיות של התכנים ולהתאמתם לחיפוש שמבצעים הלקוחות גוגל תקדם את אתר האינטרנט שלו ותקפיץ אותו מעלה בדפי החיפוש. המשמעות היא אחת, לטווח ארוך והתבסס על הצרכים של הלקוחות קידום אורגני הוא הבחירה הנכונה ואת זה אתם יכולים להשיג באמצעות מאמרי קידום.

ומה הנתונים אומרים?
מחקרים רבים נערכים בכל שנה בכדי לאתר מגמות חשובות בתחום קידום ושיווק דיגיטלי של עסקים, המטרה היא לנסות ולהבין מהי הדרך הנכונה לקדם עסק. אז אספתי עבורכם כמה נתונים חשובים ממחקרים בוצעו ברחבי העולם בתחילת שנת 2022, כך שהם למעשה עדכנים ביותר ויכולים לשפוך אור על התשובה לשאלה מה עדיף, קידום ממומן או קידום אורגני? הנתון הראשון שכדאי לנו להכיר מצביע על כך ש86% מהגולשים מתעלמים ממודעות ממומנות ובחרים להקליק על תוצאות המופיעות בחיפוש האורגני. אם נוסיף לכך עוד כמה נתונים התשובה תהיה ברורה מעצמה שכן 70% מהגולשים מעדיפים להכיר חברה או מוצר באמצעות קריאה של מאמר בבלוג ונוסיף לכך את העובדה שבלוגים משפיעים על העדפות רכישה ב 63% יותר מאשר כל פרסום ממומן אחר. בחינת הנתונים לצד ההבנה על היתרונות של כל קידום מובילה למסקנה ברורה קידום אורגני חשוב יותר לטווח הארוך, ובוא נזכור לרגע שאנו מדברים על קידום עסק שאמור מלכתחילה להיות דומה יותר לריצת מרתון מאשר ריצת מאה מטרים.

מאמרי קידום שיובילו את העסק שלכם קדימה
קידום אורגני מתבסס על כמות התכנים שעולים באתר האינטרנט שלכם, גוגל מבצעת סריקה של אתרים ובוחנת מספר דברים חשובים: תכנים חדשים ועדכונים, כניסות של גולשים, זמן השהייה של גולשים באתר שלכם ועוד. באמצעות הנתונים האלה היא מבינה באיזה אתרים יש תוכן רלוונטי עבור הגולשים ואת אותם אתרים היא תקדם במעלה תוצאות החיפוש. למעשה נכונה האמרה ולפיה גוגל תאהב אתכם רק לאחר שכל האחרים יאהבו אתכם, וזו בדיוק המשימה בכתיבת מאמרי קידום לעסק שלכם.

מאמרי קידום נכתבים בהתאם למוצרים או לשירותים שהעסק מבקש לקדם, וכמובן על בסיס מילות חיפוש שרושמים הגולשים בגוגל. המטרה היא לספק כתבות שיעניינו, יסקרנו, יספקו זווית מקצועית על שירותים ומוצרים שאותם אתם רוצים לשווק כעסק כך שכאשר גולשים יחפשו מידע התואם למילות החיפוש גם אתם תופיעו בתוצאות שגוגל יציג בפניהם.

מה אתם צריכים לדעת על מאמרי קידום לעסקים?
כמה דברים חשובים שכדאי לדעת על מאמרי קידום רגע לפני שאתם מזמינים אותם עבור אתר האינטרנט שלכם:

  •  מהי התדירות המומלצת? התדירות המומלצת של העלאת תכנים ומאמרי קידום לאתר האינטרנט שלכם היא של שלושה מאמרים לפחות בכל חודש, בדרך זו אתם מספקים חומרים חדשים בקביעות וגוגל תקדם את האתר שלכם.
  •  מה האורך המומלץ של מאמרי קידום לעסק? המחקרים מראים כי למעלה מ65% מהגולשים מעדיפים לקרוא מאמר שכולל למעלה מ500 מילים, אנחנו יודעים להמליץ על מאמרים בני 1000 מילים שאותם גוגל אוהב לקדם.
  •  מחיר או איכות? כמו בכל נושא אחר אני נזכר תמיד במשהו שאבי ז"ל אמר לי כשהייתי ילד קטן: אנחנו לא מספיק עשירים כדי לקנות בזול! כמו תמיד בעלי עסקים מחפשים את המחיר הזול והתוצאות הן בהתאם, קחו בחשבון שגוגל מקדמת את האתר על בסיס הכניסות וזמן השהייה של הגולשים כך שאם תשקיעו במחיר נמוך הגולשים לא יישארו ויקראו את הכתבות ולמעשה לא עשיתם בזה כלום. מומלץ להשקיע בתוכן איכותי שתפקידו לחשוף אתכם בפני כמה שיותר גולשים ולקדם את אתר האינטרנט שלכם בתוצאות החיפוש הרלוונטיות בגוגל.

תוכן איכותי הוא השקעה שאתם חייבים לעשות בעסק שלכם
אנו חיים במציאות של תחרות עסקית שתובעת בכל יום את סגירתם של עסקים, בכל שבוע בישראל נסגרים כ 900 עסקים בממוצע ואתם כבעלי עסקים צריכים למצוא את הדרך הנכונה כדי לשווק את העסק שלכם בצורה הנכונה. אם אין לכם עדיין אתר אינטרנט כמובן שאתם חייבים עוד היום לסגור עם משרד פרסום ולצאת לדרך המהירה עד לעלייתו לאוויר, אם יש לכם אתר אתם פשוט חייבים להשקיע בעדכון מתמשך של התכנים, שדרוגם וכמובן יצירת בלוג שבו תוכלו לפרסם כתבות, מאמרי קידום לעסק, על מנת שתופיעו בתוצאות החיפוש של לקוחות שמחפשים אחר עסקים, מוצרים או שירותים דומים לכם.
מאמרי קידום הכוללים תוכן שיווקי איכותי נכתבים על בסיס איתור מילות החיפוש הנכונות, אך חשוב מכך כדי להציג את נקודות החוזקה של העסק שלכם בפני גולשים שיכולים להפוך במהרה ללקוחות פוטנציאלים. ככל שתשקיעו בתוכן איכותי ברמה גבוהה יותר ותעלו לפחות שלושה מאמרי קידום בכל חודש, כך גוגל תאהב אתכם יותר ולמעשה תחשוף אתכם ליותר לקוחות פוטנציאלים.

אם אתם זקוקים לתוכן איכותי עבור אתר אינטרנט או למאמרי קידום שיטיסו את העסק שלכם קדימה שלחו לי הודעה…

תחומי התמחות

כתיבה שיווקית

תוכן שיווקי איכותי בונה מערכות יחסים ואמון מול לקוחות ובכך הופך מגדיל את המכירות של העסק!

ייעוץ אסטרטגי

האם תהיתם פעם כיצד ייתכן שישנן חברות אשר מצליחות לפרוץ דרך ולהשיג תוצאות טובות יותר מאחרות? התשובה לשאלה הזו טמונה כולה באסטרטגיה.

הרצאות אורח

ד"ר יואל סולם, מרצה בכיר בעל ניסיון עשיר של למעלה מעשור בייעוץ לארגונים ועסקים ובהרצאות במגוון נרחב של מכללות לתחומי הניהול, השיווק והיזמות.

הספרים שכתבתי

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן